A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Безлюдівської селищної ради

Розпочав роботу загальноєвропейський хаб для підтримки українських вчителів та учнів

Дата: 03.06.2022 09:19
Кількість переглядів: 63

Фото без опису

Розпочав роботу хаб Нової української школи (nushub.org) – безкоштовний централізований ресурс, що збирає освітні технології та навчальні матеріали для підтримки українських біженців, де б вони не знаходились. Хаб розпочав роботу 1 червня 2022 року, в Міжнародний день захисту дітей, що було оголошено європейським комісаром з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марією Габріель.

«Діти – майбутнє нашої держави. І тому питання захисту їхніх прав на життя, розумового, духовного, морального і соціального розвитку, а також права на освіту є пріоритетним для держави. На жаль, широкомасштабна військова агресія російської федерації проти України назавжди змінила життя українських дітей. Та я вірю, що наші діти, наше майбутнє – це покоління сильних, незламних, міцних духом і вірних за покликом серця. Саме вони будуть творити нову Україну і вже сьогодні є складовою героїчної нації. Нова платформа nushub.org стане важливим інструментом для вчителів під час організації освітнього процесу. Вдячний колегам з проєкту «Навчаємось разом» та European Edtech Alliance за реалізацію нових та сучасних можливостей», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

Координований European Edtech Alliance (Європейський Альянс освітніх технологій) та проєктом «Навчаємось разом», хаб є централізованим ресурсом для освітніх технологій, заснованих на базі навчальної програми, допоміжних ресурсів, інструментів, а також доступу до українських освітніх онлайн-платформ. Крім того, хаб містить інформацію про доступ до освіти у конкретній країні.

«European Edtech Alliance є ключовою рушійною силою нашої освітньої екосистеми і відіграє життєво важливу роль у підтримці гнучких навчальних рішень для переміщених людей. Оскільки багато платформ надають біженцям важливу інформацію щодо їхнього навчання та викладання, важливо зробити цю інформацію і такі ресурси легкодоступними», – стверджує Бет Хавінга, керуюча директорка European Edtech Alliance.

 

Мета хабу – забезпечити учнів, сім’ї, викладачів, а також тих, хто їх підтримує, можливістю швидко знаходити інструменти для навчання незалежно від того, де вони опиняться протягом найближчих тижнів і місяців. Хаб також сприяє інтеграції українських ресурсів та українських учнів і вчителів у місцеві або регіональні екосистеми в країнах Європи.

«Попри те, що існують численні ресурси для підтримки учнів та викладачів, які перебувають у цій складній ситуації, часто їх важко знайти. Мільйони українських учнів і вчителів потребують долучення до місцевих освітніх можливостей або продовження навчання без перерви, оскільки вони все ще переміщуються в межах країн-членів ЄС», – пояснює д-р Яркко Лампіселька, керівник проєкту «Навчаємось разом».

Фокусуючись на ресурсах для управлінців шкіл, вчителів, а також учнів і тих, хто їх підтримує, зокрема їхніх родин, сімей та громад, що приймають біженців, ця ініціатива ґрунтується на наявній добірці з понад 200 пропозицій освітніх технологій із понад 20 країн-членів ЄС. Їх зібрано European Edtech Alliance та проєктом «Навчаємось разом», який надає ресурси для діяльності хабу, а також супроводжує його розвиток.

Довідково.

Партнери хабу Нової української школи – проєкт «Навчаємось разом» та European Edtech Alliance.

Проєкт фінської підтримки реформи української школи («Навчаємось Разом») – чотирирічна програма співпраці, яка розпочалась між Україною та Фінляндією у липні 2018 року, і до якого наприкінці того ж року долучився ЄС. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії (6 млн євро) та ЄС (2 млн євро). Підтримку Євросоюзу сфокусовано на розширенні викладання української мови як державної мови серед національних меншин.

Ключовою установою, якій проєкт надає підтримку, є Міністерство освіти і науки України. Роботу проєкту зосереджено на підготовці вчителів, популяризації освіти та розвитку освітнього середовища. Очікуваний довгостроковий вплив проєкту – підвищення якості освіти в Україні, а також рівня сприйняття українцями своєї системи освіти. Проєкт також співпрацює з Міністерством цифрової трансформації України та ЮНІСЕФ у питаннях цифровізації освіти.

European Edtech Alliance (Європейський Альянс освітніх технологій) – неприбутковий консорціум національних торгових асоціацій та кластерів, які працюють із 2460 засновниками та постачальниками освітніх технологій, щоб підтримати національне та міжнародне зростання технологій та інновацій в освіті.

Альянс має два основних напрями: політична робота, а також підтримка стартапів і масштабування компаній, що займаються освітніми технологіями. За допомогою цих двох каналів альянс розробляє ресурси та інструменти для підтримки сталого розвитку в освітній екосистемі. Починаючи з лютого 2022 року, альянс зібрав сотні ресурсів і розробив ґрунтовну систему мета-тегів для додаткових матеріалів та матеріалів на основі навчальних програм, підтримуючи українських учнів, вчителів та їхні родини.

Якщо ви знаєте ресурс, який варто включити до хабу, можна заповнити форму за посиланням: nushub.org/add_resource.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень