A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Безлюдівської селищної ради

НМТ з математики: як правильно підготувати дитину

Дата: 28.12.2022 02:03
Кількість переглядів: 34

Національний мультитест з математики містить 20 завдань, які повністю охоплюють теми, визначені програмою ЗНО. Якщо класифікувати ці завдання за форматом, то отримаємо: тестові питання з одним правильним варіантом відповіді з п’яти (всього їх 14); завдання на знаходження «логічних пар» (таких завдань 4); завдання, що потребують короткої відкритої відповіді (їх 2). На відміну від ЗНО, цей тест не включає задачі з повною розгорнутою відповіддю. 

За критерієм складності НМТ більше наближений до рівня стандарту, ніж до профільного. Отже, ті, хто вивчав математику на рівні стандарту, зможуть скласти його без особливих труднощів. Оцінювання відбувається за шкалою від 0 до 30 балів, що також переводяться в систему 100-200. До того ж для переведення вашого результату достатньо набрати хоча б 1 бал. 

Випускники 2023 року також складатимуть НМТ. Математика входить до обов’язково блоку тестових завдань. На виконання комплексу завдань з математики та української мови буде відведено 90 хвилин. 

На що слід звернути особливу увагу під час підготовки: основні теми та завдання

Візьміть на замітку наступний список тем та неодмінно включіть їх у свій план повторення:

•  формули скороченого множення;

•  арифметична і геометрична прогресії;

•  теорія ймовірностей;

•  первісна та похідна функції;

•  степені;

•  логарифми;

•  квадратні рівняння;

•  координати та вектори;

•  обчислення об’єму, площі і бічної поверхні фігур: прямокутник, трикутник, паралелограм, ромб, трапеція, циліндр, конус, куля, призма, правильна піраміда;

•  рівняння кола;

•  ОДЗ дробу, кореня, логарифма;

•  задачі на знаходження області визначення функцій.

Повторіть також формули, яких немає в довідкових матеріалах. А саме ті, які стосуються алгебри: рівняння дотичної, геометричний зміст похідної, умова колінеарності та перпендикулярності векторів, переведення радіану в градуси і навпаки, знаки тригонометричних функцій у чвертях системи координат, парність/непарність та періоди тригонометричних функцій. Серед геометричних формул та особливостей обов’язково перегляньте властивості бісектриси, вписаного і описаного чотирикутника, формули довжини дуги і площі сектора, а також площі поверхонь об’ємних фігур. 

Обов’язково ознайомтеся з характеристикою тесту та демонстраційним варіантом на сайті УЦОЯО. 

Важливо налаштуватися і розумово, і психологічно. Якими б легкими не здавалися завдання мультитесту, все одно вам знадобиться допомога з деякими з них. Адже існують прогалини в знаннях, які важко заповнити самостійно.

Як найефективніше підготуватися до НМТ з математики: поради і лайфхаки

1. Заздалегідь ознайомтеся з формулами, які є в довідкових матеріалах. Головне завдання – навчитися швидко в них орієнтуватись.

2. Обов’язково пройдіть пробний тест, тренуйтеся за тестами ЗНО минулих років. Найбільше часу приділяйте завданням з однією правильною відповіддю та завданням на встановлення відповідностей. 

3. Не розв’язуйте останні 3-4 найскладніші завдання, які потребують повної розгорнутої відповіді. Також не витрачайте час на розв’язок задач з великими умовами, з параметрами, складних завдань зі стереометрії. Адже в НМТ таких завдань не буде.

4. Ваша самостійна робота повинна включати не менше 5 завдань на одну тему. Можна об’єднувати 2-3 зрозумілі вам теми в межах одного заняття. 

5. Навчіться вкладатися у часову рамку в 45 хвилин. Стільки часу у вас буде під час НТМ. 

6. Для швидкої і ретельної підготовки оберіть курси або скористайтеся допомогою репетитора. 

На які матеріали з підготовки точно слід опиратися?

Усі тести минулих років ви знайдете на zno.osvita.ua/mathematics. Тут також можна вибирати завдання за темами. 

Без відеоуроків вам також не обійтися. Математичка, Топ Школа, BeSmart, iLearn, Технар, ZNOUA – YouTube-канали з доволі якісним поясненням матеріалу, там ви знайдете і детальний розбір демоверсії НМТ. 

Поповнити свою практику виконання інтерактивних тестів та вікторин можна за допомогою сервісів Quizzes, Learningapps, Quizlet. Корисними будуть додатки: ЗНО математика, Математичні формули тощо. 

Щодо підручників, радимо скористатися посібниками та комплексними виданнями наступних авторів: Є.Нелін; Ю.Захарійченко, О.Школьний; А.Капіносов, Г.Білоусова, Г.Гап'юк, С.Мартинюк та інші; О.Мартинюк.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень