A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Безлюдівської селищної ради

Гарантії вчителям, які успішно пройшли сертифікацію

Дата: 18.01.2023 12:52
Кількість переглядів: 30

Напередодні старту сертифікації педагогічних працівників у 2023 році акцентуємо увагу на права та обов’язки педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію. 

Трохи цифр. Пілотний проєкт сертифікації стартував у 2019 році, коли успішно пройшли сертифікацію 40 вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти м. Києва. Далі, протягом 2020-2022 років, сертифікацію пройшли 156 педагогів (мають чинний сертифікат). Сертифікація надала можливість вчителям проявити себе та отримати більші можливості для розвитку і самореалізації. 

Що ж гарантує законодавство вчителю у разі успішного проходження сертифікації?

Педагогічні працівники, які отримали сертифікат, відповідно до частин 6, 7 статті 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

- отримують щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката (3 роки);

- впроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології, надають професійну підтримку та допомогу педагогічним працівникам (здійснюють супервізію);

- можуть бути залучені до процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості освіти та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти;

- успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.

Зауважимо, що педагогічний працівник має право на проходження сертифікації безоплатно один раз на три роки. Педагогічний працівник, який не отримав сертифіката, має право на повторне проходження сертифікації не раніше ніж через рік.

Процедуру атестації педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію та мають чинний сертифікат, чітко визначено Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 № 805, що набирає чинності з 01.09.2023, крім підпункту 3 пункту 3 цього наказу, який набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Зокрема, з дня опублікування наказу педагогічним працівникам, які до набрання чинності цим наказом, успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати (один раз протягом дії сертифікату, чинними є сертифікати 2020-2022 років), проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної (збереженням присвоєної) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання. 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень