A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Безлюдівської селищної ради

Сертифікація-2023: якими будуть тести для вчителів математики та української мови і літератури

Дата: 23.03.2023 10:45
Кількість переглядів: 33

Першим етапом пілотної сертифікації вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної та математичної освітніх галузей – буде незалежне тестування. Готуватися до нього учасникам/учасницям сертифікації необхідно з опертям на Програму незалежного тестуваннярозподіл завдань і Схему нарахування балів за виконання тестових завдань. 

Тест для вчителів математичної освітньої галузі міститиме 90 завдань трьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (75 завдань), на встановлення відповідності (5 завдань) та відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань), –  на виконання яких буде відведено 180 хвилин. 

Значна кількість завдань сертифікаційної роботи для цієї категорії вчителів (75 %) стосуватиметься розділу Програми «Навчання учнів предметів (інтегрованих курсів)»: 44 % від загальної кількості завдань перевірятимуть систему теоретичних знань із предметів та інтегрованих курсів математичної освітньої галузі, необхідну для реалізації вимог державних стандартів середньої освіти. 

Питанням організації освітнього середовища та навичкам управління освітнім процесом відведено 11 % і 10 % завдань відповідно. Лише 4 % становитимуть завдання, які стосуються навичок партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу.

Оцінюватимуть роботу відповідно до Схеми нарахування балів: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді; по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності; по 1 тестовому балу за кожну правильно зазначену відповідь до структурованого завдання відкритої форми з короткою відповіддю, по 2 тестових бали за кожну правильно зазначену відповідь до неструктурованого завдання відкритої форми з короткою відповіддю.

Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційного тесту, – 110.

Тест для вчителів мовно-літературної освітньої галузі також міститиме 90 завдань  двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (82 завдання) та на встановлення відповідності (8 завдань), – на виконання яких буде відведено 180 хвилин.

Левова частка завдань сертифікаційної роботи для вчителів-філологів (75 %) стосуватиметься розділу Програми «Навчання учнів предметів (інтегрованих курсів)». Так, аж 44 % від загальної кількості завдань перевірятимуть систему теоретичних знань із предметів та інтегрованих курсів мовно-літературної освітньої галузі, необхідну для реалізації вимог державних стандартів середньої освіти. 

Майже однакову частку від кількості завдань тесту відведено питанням організації освітнього середовища та навичкам управління освітнім процесом (11 % і 10 % відповідно), найменшу – навичкам партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу (4 %).

Оцінювання здійснюватимуть відповідно до Схеми нарахування балів: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді і за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник/учасниця сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту, – 114.

Нагадуємо, що цьогоріч реєстрація вчителів математики та української мови і літератури для проходження сертифікації триватиме протягом 01–11 серпня. Незалежне тестування відбудеться 9 вересня. 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень