Педагогів запрошують стати тренерами з подолання освітніх втрат
Учителів запрошують стати тренерами-фасилітаторами проєкту “Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат”.
Громадська спілка «Освіторія» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН) розпочинає масштабний проєкт «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат». На меті проєкту – навчити вчителів вимірювати та долати освітні втрати в учнів у початковій школі – з читання, письма, математики, та у середній школі – з української мови та літератури, математики.
Зареєструватися для участі в першому етапі відбору потенційні учасники можуть до 29 вересня за посиланням.
Долучитися до проєкту запрошують освітян, які:
✔ мають педагогічну освіту;
✔ займаються підвищенням кваліфікації вчителів початкових класів, математики, української мови і літератури чи самі є вчителями;
✔ хочуть і мають можливість проводити тренінги для вчителів свого регіону впродовж найближчого року.
Проєкт реалізує Громадська спілка “Освіторія” в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і Міністерством освіти і науки України за підтримки Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) й Уряду Японії.
При відборі майбутніх тренерів організатори будуть враховувати досвід у проведенні тренінгів, мотивацію та цікавість до теми подолання освітніх втрат.
Серед експертів проєкту, які візьмуть участь у навчанні педагогів, будуть заслужені вчителі України, методисти, психологи, а також представники УЦОЯО, МОН та ІП НАПН.
Згідно зі звітом Світового банку, внаслідок освітньої кризи, яку посилила пандемія COVID-19, приблизно 70% десятирічних дітей у країнах із низьким і середнім рівнем доходу не можуть зрозуміти після прочитання простий письмовий текст. А дослідження The New York Times свідчить, що для подолання спричинених пандемією освітніх втрат знадобиться від трьох до п’яти років.
В Україні, крім наслідків COVID-19, діти зазнали та продовжують зазнавати втрат у навчанні через повномасштабну війну з росією. Адже, згідно з даними ДСЯО, з початку повномасштабного вторгнення 30% учнів не мали постійного доступу до освітнього процесу, причому на півдні України ця цифра сягала 40%.
Проєкт “Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат” розроблений, щоб надати вчителям необхідні знання та практичні інструменти для надолуження знань в учнів у початковій школі з:
✔ читання,
✔ письма,
✔ математики,
та в середній школі з:
✔ української мови і літератури,
✔ математики.
Підготовка тренерів з подолання освітніх утрат передбачає:
✔ проходження онлайн-курсу про інструменти для вимірювання та методи надолуження знань учнів;
✔ проходження офлайн-тренінгів за напрямами: початкова школа, математика, українська мова і література;
✔ отримання сертифікату з підвищення кваліфікації та можливість поширювати набутий досвід серед освітян свого регіону.