Українським дітям – українську книгу: до Всеукраїнського дня бібліотек школярів запрошують створити інноваційну бібліотеку
Щорічно в Україні 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек, а вже понад рік діє благодійна акція «Українським дітям – українську книгу», щоб поповнити бібліотечні фонди сучасною українською літературою.
Крім того, у межах ініціативи організатори проводять заходи для промоції читання як усвідомлено обраної дозвіллєвої, освітньої практики та практики саморозвитку спільно з міжнародним благодійним фондом «Здоров'я майбутнього», Держкомтелерадіо, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
Цього разу школярам пропонують долучитися до флешмобу «Моя бібліотека мрії», який спрямований на візуалізацію нової бібліотеки, яка, можливо, стане проєктом справжньої книгозбірні.
Як приєднатися до ініціативи?
1. Намалювати бібліотеку (читацьку або іншу залу, полиці, працівники – усе, що вважаєте за потрібне і важливе у бібліотеці)
2. Сфотографувати або зняти відеоогляд створеної бібліотеки
3. Фото або відео разом із описом прикріпити на дошку
4. Переглядати файли інших учасників і лайкати
5. Найактивніші та найкреативніші матимуть змогу виграти набір сучасних українських книг
6. Учасники, що додаватимуть файли, автоматично дають згоду на поширення
7. Також розміщуйте фото та відео у соціальних мережах із позначкою сторінок акції (Фейсбук – @UAbooks4UAchildren та інстаграм – @uabooks4uachildren)
Флешмоб триватиме до 8 жовтня 2023 року. Тому розкажи про акцію друзям та швиденько реалізуй свою ідею. Можна як індивідуальні проєкти, так і групові.
Формуючи себе та розвиваючи творчі здібності, ти допомагаєш наближати Україну до Перемоги.
Усе буде Україна!
Довідково
Наймасштабніша благодійна акція «Українським дітям – українську книгу» реалізується в Україні понад рік за сприяння Держкомтелерадіо, Офісу Президента України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України. Її мета — забезпечити підручниками, навчальними посібниками та художньою літературою дітей, які вимушено покинули небезпечні регіони України на більш безпечні або виїхали за кордон через повномасштабну війну, яку розпочала рф.
За цей час Україною та понад 25 країнами розвезено до читачів понад 800 тис. літератури.
У межах акції за сприяння Державної установи «Інститут модернізації змісту освіти» навчальну і художню літературу доставляють до бібліотек закладів освіти. Зокрема, наповнено шкільні бібліотеки українською художньою літературою (понад 15 тис. літератури Черкаської і Харківської областей) та 11 освітніх центрів Державної установи «Школа Супергероїв».
Ініціатива має й міжнародний благодійний напрям «Українській молоді — європейську книгу». Його мета — дати можливість українській молоді долучитися до європейської наукової літератури.
Перша партія книг від Університету Вебстера з міста Лейден (Нідерланди) (Webster University Leiden) була передана Київському національному університету імені Тараса Шевченка. Також таку літературу отримали Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.