A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Безлюдівської селищної ради

Готові уроки від світових зірок: навчальна платформа BecomingX від Беара Гріллза доступна українським педагогам

Дата: 25.05.2024 09:30
Кількість переглядів: 7

Уроки від світових зірок: як використовувати платформу BecomingX - НУО

В Україні запрацювала відома на весь світ платформа BecomingX. Її мета — допомагати українцям розвивати навички, необхідні для працевлаштування, підприємництва, опанування нових професій за допомогою тематичних відео, досліджень та вікторин. Освіторія.Медіа розповідає, як учителі в Україні можуть нею скористатись, і створила для цього покрокову інструкцію.

Для підготовки цього матеріалу були використані медіафайли,
що належать платформі BecomingX

BecomingX: у чому секрет всесвітньо відомої платформи,
яку запускають в Україні?

BecomingX — платформа для навчання й розвитку від британської освітньої компанії, співзасновники якої — британський мандрівник та амбасадор UNITED24 Беар Гріллз і соціальний підприємець Пол Герні. На платформі освітяни знайдуть:

24 готові до викладання уроки

 

Кінозал із фільмами про надзвичайних людей, які надихають інших на звершення

Колекцію додаткових онлайн-ресурсів із віртуальними турами

Посилання на безплатні навчальні онлайн-ресурси від партнерів BecomingX та роздаткові матеріали

Для якого віку актуальні уроки на платформі?

Уроки призначені для українських школярів молодшого та середнього шкільного віку. Але так само добре вони адаптовані й для старших і молодших школярів.

Ок. Про що ці уроки?

Теми уроків будуть надзвичайно корисні для дітей і підлітків, які налагоджують спілкування і дружні зв’язки в новому (часто іншомовному) середовищі, хочуть навчитися піклуватися про психічне здоровʼя, формувати звички та правильно ставити цілі, без прокрастинації зосереджуватися на навчанні та керувати своїми емоціями.

Ось деякі назви уроків із розлогого списку:

 • «Ніколи не здавайся» (ситуація завжди може покращитись, тому ми ніколи не повинні відмовлятись від своїх цілей);
 • «Володіння своєю історією» (здатність бути чесним із самим собою та будувати свою власну історію);
 • «Натхненник» (зосередженість на навчанні та досягненні успіхів в освіті»);
 • «Створення амбітних мрій» (як мріяти про великі досягнення та ставити бажані особисті цілі);
 • «Боротьба з горем»;
 • «Школа життя» (вироблення хороших звичок до навчання на все життя).

Важлива фішка уроків — тематичні дослідження фокусуються на проєктах від українських підприємців та бізнесів. Також уроки містять інтерактивні завдання за участю українців та українських компаній.

До кожного уроку вчитель отримує комплексний план.

Якою мовою ці уроки?

Плани уроків підготовлені українською та польською мовами. Уроки представлені співзасновником BecomingX та амбасадором UNITED24 Беаром Ґріллзом українською мовою. Це стало можливим завдяки українській компанії з клонування голосу Respeecher.

А що ховається в розділі «Додаткові заняття»?

Там учителі й учні знайдуть нетривіальні можливості для підвищення рівня навчання — добірку занять із віртуальними турами в різні куточки світу, щоб пробудити допитливість учнів і розпалити їхню фантазію.

 

Розкриваємо освітній потенціал BecomingX:
покрокова інструкція для вчителів

Крок 1

Відтворення уроку

Кожен із 24 доступних уроків ви можете запускати просто з браузера — жодного додаткового програмного забезпечення не потрібно. Якщо натиснути кнопку «Відтворення слайдів», то відкриється спеціальний плеєр з простим набором елементів керування: «Повноекранний режим» (рекомендується), перемикач слайдів «Далі» і «Назад», «Індекс слайдів» і «Малюнок» (дозволяє виділяти і малювати на слайдах).

Крок 2

Вступ до уроку: маленька дискусія для розігріву

Кожен урок представляє Беар Ґріллз, і він починається з дискусії. Це можливість по-справжньому залучити учнів і змусити їх замислитися. Ось приклад запитання, яке пречудово розігріває учнівський мозок, спонукає висловити власну точку зору, поділитись упередженнями: «Що ми можемо зробити, коли поставлена мета здається недосяжною»?

Вчителі можуть зробити цей урок реальним для школярів, щоб вони бачили зв’язок з їхнім власним життям і прагненнями. Адже ми всі можемо вчитися на історіях людей, незалежно від їхнього походження.

Крок 3

Основні поняття: мотиваційні відео від знакових світових лідерів

У цьому розділі контент вибудований таким чином, щоб запропонувати учням найновіші дослідження та ідеї, надати чіткі та незабутні повідомлення про те, що потрібно для досягнення успіху. Основні ідеї підкріплюються відеоінтерв’ю з найбільш надихаючими та знаковими людьми у світі. Усі герої та героїні інтерв’ю BecomingX досягли великих успіхів, і багато з них пройшли через складні випробування. Саме тому вчителям варто пояснити учням, що всі вони мають потенціал для досягнення надзвичайного за умови докладання достатніх зусиль, рішучості та стійкості.

Крок 4

Практичне заняття: досвід успішних українських компаній

Дослідження свідчать, що учні найкраще навчаються під час виконання практичних завдань. Усі вправи на BecomingX розроблені з урахуванням реалій світу, багато з них розроблені спільно з українцями та українськими компаніями. Для учнів це можливість застосувати на практиці те, чого вони навчилися, і скористатися отриманими знаннями. Мета — дозволити учням змоделювати, як вони можуть застосувати отримані знання в реальній ситуації зі щоденного життя.

Крок 5

Питання та рефлексія

На цьому етапі уроку вчителям пропонують запитати в учнів про бодай одну конкретну річ, яку вони збираються втілити після почутого та побаченого на сьогоднішньому уроці. Дослідження показують, що необхідність пам’ятати те, що ми вивчаємо, допомагає нам перевести навчання в довгострокову пам’ять, а розробка плану для втілення вивченого у власне життя — це ключ до того, щоб переконатися, що навчання буде застосовано. Через кілька днів, тижнів або місяців попросіть учнів продовжити згадувати вивчене і дізнатись, чи зробили вони все, що обіцяли.

 

Які фільми про відомих і натхненних людей
доступні в «Кінозалі»?

Однією з активностей може стати спільний перегляд класом фільмів, що розповідають історії про те, як люди досягли успіху. Із ким надзвичайним познайомить платформа BecomingX у форматі мініфільму? Ось короткий список:

 

 • Андрія Зафіраку — володарка титулу найкращої вчительки світу за версією Global Teacher Prize;
 • Володимир Рудковський — захисник України і тренер ветеранів війни;
 • Андрій Шевченко — знаний у всьому світі футболіст;
 • Володимир Кличко — титулована світова зірка боксу;
 • Еліна Світоліна — третя ракетка світу, призерка Олімпійських ігор;
 • Джулія Робертс — ікона світового кінематографу;
 • Дама Стефані Ширлі — біженка, яка стала інноваційним підприємцем у сфері технологій;
 • Роджер Федерер — один з найвидатніших тенісистів світу;
 • Даніка Патрік — найуспішніша в історії жінка-автогонщиця;
 • Беар Ґріллз — найвідоміший у світі експерт із виживання.

 

 

Як освітянам отримати доступ до уроків
на платформі BecomingX?

 • Завітайте на титульну сторінку платформи BecomingX і скрольте до розділу «Ресурси для школярів та вчителів».
 • Оберіть опцію «Зареєструватися» та заповніть реєстраційну картку із зазначенням вашої електронної пошти. Завершіть реєстрацію у вашому поштовому акаунті.
 • Відкрийте розділ «Для шкіл» та обирайте із трьох підрозділів:

 

Бібліотека

24 уроки з планом для вчителя та завданнями, які допоможуть учням реалізувати свій потенціал

Підтримка для вчителів

Посібник з використання BecomingX Ukraine

Ресурси для шкіл

Безкоштовні ресурси від партнерів платформи, зокрема школи Britannica, цифрової бібліотеки Century, адаптивної онлайн-платформи для викладання та навчання.

https://osvitoria.media/experience/gotovi-uroky-vid-svitovyh-zirok-navchalna-platforma-becomingx-vid-beara-grillza-dostupna-ukrayinskym-pedagogam/


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень