25 вересня - Всесвітній день мрії
Щорічно 25 вересня у всьому світі відзначають Всесвітній день мрії (World Dream Day). Ініціатором його створення є всесвітньо визнаний спікер, педагог і стратег по трансформації - Озіома Егвуонву. Вперше свято було відзначено у 2012 році в Колумбійському університеті. Його головна мета - допомогти кожному з нас здійснити свої мрії.
Не забувайте мріяти щодня.
Не забувайте усміхатись горю.
Усміхнені вуста - це та броня,
яку не зломить навіть ваша доля
Ліна Костенко
І як ми мріяли колись без мрії?
Точніше, без слова «мрія», яке з’явилось у нашому обігу лише в 19 столітті.
Його називають творінням українського письменника й драматурга Михайла Старицького, який нібито утворив це ніжне від слова «мріти» («неясно виднітися», «бовваніти») і вперше виніс у площину публічності в 1883 році.
Насправді ж це слово, кажуть дослідники, до нього вже вживали Олександр Кониський, Іван Нечуй-Левицький, інші. Його також використовували на шпальтах українських видань 19 століття.
Слово сподобалося й прижилося ще й із легкою руки Лесі Українки та її матері - Олени Пчілки, які активно використовували його у своїй творчості.
Разом зі словом чітко визначилася й наша українська мрія - позбутися нарешті російського поневолення.
І аж досьогодні кожен українець має таку мрію. І ця мрія нас, таких різних, об’єднує й надихає. Подолати ворога. Визволити рідну землю. Побачити, як колосяться родючі поля на рідній мирній землі.
Значення слова «мрія» таке:
«Те, що створене уявою, фантазією».
«Думка про щось бажане, приємне».
«Предмет бажань, прагнень» тощо.
Мріяти - набута здатність людини в процесі еволюції. На відміну від тварин, які живуть задоволенням потреб, людство має цей унікальний дар. Світ мрії вказує нам, куди йти, чого прагнути, і нас часто рятує. І з мрії, зрештою, все й починається.
Тож мріймо, друзі!
Матеріали до Дня мрії
✔ Оформлення дошки до Дня мрії (завантажити)
• Розтяжка "День мрії" (кожна літера на окремому аркуші А4)
• Плакат для співпраці з дітьми (розрізано на 4 аркуші А4.) до плакату додано повітряні кульки, де діти писатимуть про що мріють. Плакат можна розрізати на будь-яку кількість частин, бо додається оригінал.
• Плакати для оформлення дошки . (А4)
• Повітряні кулі з порадами для оформлення дошки.
✔ Оформлення дошки. День мрії (25 вересня) (завантажити)
Опис методичного матеріалу:
День мрії - найкращий день для того, щоб поцікавитися мріями своїх учнів. А як провести захід, щоб діти були в захваті? Використати мій матеріал для дошки.
1) Роздруковуємо розтяжку, вислів (А про що мрієш ти?), вподобайки - прикрашаємо дошку.
2) Друкуємо картки для учнів. Кожна з них створена у форматі допису з соціальних мереж. Для початкової школи можна малювати їх мрію в середині, для старших учнів можна писати слова. Кожен учень виходить до дошки пояснює малюнок (зачитує свою мрію) та прикріплює на дошку.
У кінці уроку можна зробити святкове селфі. Зберегти дописи учнів до наступного року та перевірити чи збудуться їх мрії?
✔ Презентація "Всесвітній день мрії" (завантажити)
Презентація "Всесвітній день мрії" для вчителів та класних керівників. У даній презентації розкриті поняття "мрія", "мрійники-видатні люди світу" та наведені десять простих правил здійснення мрій. Висвітлено історію заснування свята тощо
✔ Відеозаняття до Всесвітнього дня мрій (завантажити)
Відеозаняття "День мрій" - присвячене Всесвітньому дню мрій, яке дідзначається 25 вересня.
У відео ролику розміщені цитати про мрії від відомих людей. Види мрій (матеріальні та духовні). Зразок карти мрій та пропозиція створити особисту катру мрій.
✔ Презентація "Всесвітній день мрії" (завантажити)
Презентація "Всесвітній день мрії" допоможе дітям розширити уявлення про це свято, про його роль і мету, про особливості і традиції його святкування. Перегляд презентації сприятиме формуванню громадянської компетентності молодших школярів.
Джерело https://znayshov.com/News/Details/25_veresnia_vsesvitnii_den_mrii