Атестація педагогів: огляд нової редакції Положення
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 09.09.2022 № 805, у редакції наказу від 10.09.2024 № 1277).
Положення розроблено з метою удосконалення й осучаснення механізму оцінювання роботи педагогів та усунення законодавчих колізій.
Що змінено:
-
Урегульовано питання присвоєння педагогічних звань і кваліфікаційних категорій учителям, які не мають вищої освіти.
-
Визначено, що за педагогами, які переходять на роботу в інші заклади освіти на ті ж посади або переривають свою роботу, зберігаються педагогічні звання і кваліфікаційні категорії до наступної атестації.
-
Удосконалено порядок створення атестаційних комісій та визначено перелік субʼєктів, які їх можуть створювати. Зокрема, передбачено можливість створення атестаційних комісій приватними закладами освіти та/або їхніми засновниками.
-
Урегульовано присвоєння педагогічних звань «старший викладач», «старший учитель» і «старший вихователь». Їх присвоюють педагогам, яким за результатами попередньої атестації присвоєно (підтверджено) кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст другої категорії» (або встановлений відповідний тарифний розряд) та стаж роботи яких понад 3 роки.
-
Також унормовано присвоєння таких педагогічних звань: «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог — методист», «керівник гуртка — методист», «старший вожатий — методист». Їх присвоюють педагогам, які працюють на відповідних посадах та які за результатами попередньої атестації мають кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст вищої категорії» (або встановлено відповідний тарифний розряд), вищу освіту та стаж роботи понад 5 років.
-
Не тільки проходження курсів професійного розвитку, а й здобуття освіти в закладі вищої, фахової передвищої освіти наступні 5 років зараховуватимуть як підвищення кваліфікації.
-
Урегульовано питання атестації педагогічних працівників, які мають навантаження з кількох навчальних предметів.
-
Відтепер у разі викладання кількох навчальних предметів педагоги самостійно обирають послідовність підвищення кваліфікації в межах загального обсягу підвищення кваліфікації (150 годин або 30 кредитів ЄКТС).
-
Визначено, що атестаційні комісії І рівня можна створювати в закладах освіти і відокремлених структурних підрозділах, у яких є щонайменше 15 педагогічних працівників.
-
Після оформлення атестаційного листа про рішення комісії керівник закладу освіти має видати відповідний наказ, який є документом, що підтверджує присвоєння педагогічному працівникові кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання.
Джерело:МОН
На урок - інформація- огляд ПОЛОЖЕННЯ
Харківська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, ГО "НАДИХАЙ" організовує вебінар 12 листопада 2024 року о 15.00
Запрошуємо Вас дізнатися нові правила атестації педагогів у 2024 / 2025 році та прослухати безоплатний вебінар «Атестація педагогічних працівників 2024 / 2025 по-новому».
Реєстрація https://forms.gle/NSx2sWG3tADZmKvQ6
Трансляція https://youtube.com/live/Zo1xrWQuE9w?feature=share
Учасники вебінару можуть замовити сертифікат підвищення кваліфікації та зразки документів які створюються під час роботи атестаційної комісії.
Члени Профспілки працівників освіти і науки України які працюють у закладах освіти Харківської області та слухачі Курсу N-10 «Атестація педагогічних працівників 2024» отримають 30 % знижку на сертифікат Курсу N-12 «Атестація педагогічних працівників 2024 /2025 по-новому».
Всеукраїнська інтернет-конференція «На Урок» Атестація педагогічних працівників відповідно до оновленого Положення. Цікава та корисна інформація від педагогів-практиків, експертів, які висвітлюють питання підвищення кваліфікації вчителів України
- огляд документів
- досвід педагогів
21 листопада о 16:00
22 листопада о 16:00
https://naurok.com.ua/conference/prof-ed-new
Вебінару Володимира Мініча «Зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників»
Зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників набрали чинності 06 листопада 2024 року і є обов’язковими для застосування у відповідних закладах освіти з моменту опублікування.
На вебінарі детально розглянемо зміни до Положення, спробуємо роз’яснити шляхи реалізації змін.
Зміст
- Зміни в загальних підходах.
- Зміни в загальних положеннях.
- Зміни в роботі атестаційних комісій.
https://naurok.com.ua/webinar/zmini-do-polozhennya-pro-atestaciyu-pedagogichnih-pracivnikiv?reg=true